Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wgląd w relacje – przegląd filmów psychologicznych z prelekcją psychologów i filmoznawców

„Wgląd” to cykliczny projekt Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA działającego przy Instytucie Psychologii Stosowanej UJ. Ma on na celu przybliżenie (za pośrednictwem dobrego kina) studentom i innym osobom zainteresowanym psychologią, mechanizmów kierujących relacjami interpersonalnymi. Spotkanie te dają również okazję do poddania pod refleksję stereotypów i mitów na temat psychologii oraz własnych przekonań na temat relacji.

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja tych spotkań – pod hasłem „Wgląd w relacje”. Do projektu zostali zaproszeni prelegenci: filmoznawcy i psycholodzy różnych dyscyplin. W sobotę w bloku programowym „Wgląd w relacje miłosne” odbyła się projekcja filmu „Debiutanci”, poprzedzona wykładem filmoznawcy. Po filmie wykład i dyskusję poprowadził psycholog, seksuolog z Centrum Dobrej Terapii – mgr Cezary Barański.

Wydarzenie miało miejsce na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, w dniach 18-20 marca.

mgr Cezary Barański

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta indywidualny i systemowy. Prowadzi terapię par, rodzin, młodzieży, osób z grup mniejszościowych oraz osób dotkniętych problemami uzależnienia,… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Kodeks etyczno-zawodowy psychologa
5 maja 2012

Tekst Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa w obecnej wersji zatwierdzony został przez Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w 1991... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Unikaj palenia tytoniu w ciąży oraz przy dziecku

Dziecko może być narażone na skutki palenia tytoniu przez matkę już w okresie życia płodowego oraz w okresie bardzo wczesnego…...

Zamknij