Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze wsparciem Centrum Dobrej Terapii

Miło nam poinformować, że Centrum Dobrej Terapii po raz kolejny zaangażowało się we współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w zakresie szerzenia wiarygodnej wiedzy na temat zaburzeń psychicznych.

Na pierwszym ze spotkań „Depresja – wyzwanie medycyny XXI wieku”, które odbyło się 19 października w sali Politechniki Krakowskiej, nasz specjalista dr Grzegorz Mączka mówił o rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce depresji. Wykładowi towarzyszyła pełna sala zainteresowanych słuchaczy, którzy po zakończeniu ustawili się w kolejce z pytaniami do dr Grzegorza Mączki. Seniorzy pytali głównie o pomoc dla bliskich, o poradę, a nawet o związek pomiędzy globalizacją a depresyjnością.

O spotkaniu „Seks w wieku dojrzałym”, które 20 października poprowadził nasz specjalista, psychoterapeuta mgr Cezary Barański przeczytacie Państwo tutaj.

Natomiast o spotkaniu „Uzależnienia w kontekście rodzinnym”, które 10 listopada poprowadziła mgr Jolanta Ryniak informacja tutaj.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Skala depresji Becka składa się z 21 pytań wielokrotnego wyboru i jest jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi oceny nasilenia objawów depresyjnych... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Szczęśliwe poranki” – nasz specjalista w roli eksperta od leczenia bezsenności

Nasi specjaliści coraz częściej występują w mediach w roli eksperta. Tym razem o wypowiedź jako ekspert od leczenia bezsenności został…...

Zamknij