Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Rozbroić stres – wywiad naszego specjalisty dla czołowego polskiego portalu medycznego

Istnieje wiele definicji stresu, często zupełnie niespójnych. Jedno jest pewne – stresu nie da się całkiem wyeliminować. Niemal na każdym kroku jesteśmy narażeni na doświadczenie stresujących sytuacji. Różnić się może natomiast reakcja, jaką zewnętrzny stresor wywoła w naszym organizmie.

Dlaczego niektórych stres częściej mobilizuje, a innych raczej demobilizuje?  Z czego wynikają różnice w reakcji na stresującą sytuację? Co może nas ochronić zarówno przed wystąpieniem reakcji stresowej, a także zwiększyć naszą odporność wobec stresujących sytuacji? Czym jest mindfulness i w jakim stopniu pomaga zredukować stres?

Zachęcamy do lektury wywiadu, jakiego dla czołowego polskiego portalu medycznego udzielił nasz specjalista, psychoterapeuta dr n. med. Grzegorz Mączka: http://psychiatria.mp.pl/wywiady/160825,rozbroic-stress

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Co to jest stres i jak go mierzyć?
18 grudnia 2017

Pojęcie stresu jest znane każdemu, przeważnie z autopsji. Wiele osób doświadcza trudności związanych z określeniem, co dokładnie rozumie pod tym pojęciem. Stres... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak starzeć się aktywnie? – wykład specjalistki Centrum na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W czwartek 9 marca 2017 roku odbył się kolejny z cyklu wykładów, jakie w semestrze letnim Centrum Dobrej Terapii poprowadzi…...

Zamknij