Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wykład specjalisty Centrum na konferencji internistycznej

23 września w Rzeszowie odbyła się konferencja “Oblicza współczesnej interny i medycyny rodzinnej”. W swoich wystąpieniach, eksperci z różnych dziedzin medycyny, omawiali jednostki chorobowe i zagadnienia zdrowotne, których diagnostyką i nowoczesnym leczeniem mogą zajmować się lekarze specjaliści medycyny rodzinnej oraz chorób wewnętrznych. Jednym z wykładowców był specjalista Centrum Dobrej Terapii – dr hab. n. med. Marcin Siwek. Wygłosił on wykład po tytułem: „Jak bezpiecznie leczyć depresję u pacjenta z chorobami somatycznymi.” W swoim wykładzie autor omówił najważniejsze zasady rozpoznawania zaburzeń depresyjnych oraz ich farmakoterapii z uwzględnieniem środków ostrożności i przeciwwskazań wynikających ze współistniejących schorzeń internistycznych oraz stosowania innych – niepsychiatrycznych leków.

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci
12 listopada 2012

Chorobę Alzheimera można podejrzewać u starszej osoby, która skarży się na problemy z pamięcią. Poza oceną objawów choroby nie istnieją żadne inne metody (np.... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 dowodów na to, że posiadanie psa może zmniejszyć lęk i niepokój

5 DOWODÓW NA TO, ŻE POSIADANIE PSA MOŻE ZMNIEJSZYĆ LĘK I NIEPOKÓJ Miewasz stany niepokoju? Czasem wolisz zaszyć się w…...

Zamknij