Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

dr n. med. Bartosz Grabski

Bartosz Grabski

Specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, jako jeden z kilku lekarzy w Polsce posiada europejski tytuł specjalisty medycyny seksualnej – FECSM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (PTTPB Nr 74), lekarz z kilkunastoletnim stażem pracy. Absolwent studiów dziennych oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim UJ CM. W latach 2002–2010 związany z Kliniką Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Obecnie adiunkt w Katedrze Psychiatrii UJ CM i starszy asystent w Oddziale Klinicznym Klinik Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pełni funkcję kierownika Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM. Aktywnie zaangażowany w szkolenia, warsztaty i sympozja krajowe i zagraniczne. Dydaktyk; systematycznie prowadzi zajęcia z psychiatrii i seksuologii dla polskich i zagranicznych studentów medycyny i psychologii. Odbywał staże i szkolenia w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Współpracownik Pink Therapy w Londynie. Członek Komisji Bioetycznej UJ.

Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książek i rozdziałów w książkach, poświęconych tematyce zaburzeń nastroju, psychoedukacji, psychopatologii oraz zagadnieniom zdrowia psychicznego i seksualnego osób różnorodnych seksualnie i płciowo. Współredagował pierwszą w Polsce monografię poświęconą psychologii LGB, pt. „Wprowadzenie do psychologii LGB” (red. G. Iniewicz, M. Mijas, B. Grabski). Jest autorem monografii dla studentów i lekarzy, pt. „Podstawy badania psychiatrycznego”.

Obszar jego zainteresowań klinicznych obejmuje: zaburzenia nastroju (depresję, zaburzenia dwubiegunowe), zaburzenia seksualne (zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny), w tym zaburzenia seksualne u mężczyzn nieheteroseksualnych, problemy osób różnorodnych seksualnie i płciowo oraz psychoedukację w psychiatrii i seksuologii.

W psychoterapii preferuje podejście oparte o terapię schematów.

Konsultuje także w języku angielskim.

Prywatnie ceni podróże, dobrą książkę, grę w tenisa, narty, szachy, wypoczynek nad wodą oraz spotkania z bliskimi przy dobrym winie.

Zobacz wszystkie (32)
Materiały dla pacjentów - dr n. med. Bartosz Grabski:

Poznaj również innych naszych specjalistów:

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
89 1090 1665 0000 0001 1615 0389

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Dane do przelewu zagranicznego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
PL 27 1090 1665 0000 0001 3123 5102

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa