Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Zespół depersonalizacji-derealizacji – nasz specjalista w roli eksperta

Nasz specjalista dr Grzegorz Mączka, psycholog, psychoterapeuta wypowiada się w roli eksperta dla “enter the ROOM” – magazynu online o kulturze i dobrym stylu życia w ramach artykułu „Przepraszam, czy ja istnieję?”.

Tekst nawiązuje do diagnozy zespołu depersonalizacji-derealizacji oraz jednego z pytań stanowiących wyzwanie dla współczesnego człowieka: co to znaczy „być sobą”?

Zachęcamy do lektury: http://www.entertheroom.pl/life/6607-przepraszam-czy-ja-istnieje

Przeczytaj również:
Co to jest kontrakt terapeutyczny?
15 marca 2016

Co to jest kontrakt terapeutyczny? To umowa między pacjentem, a psychoterapeutą określająca warunki współpracy oraz przyjęty sposób leczenia w ramach... »

Czym jest relacja terapeutyczna?
23 lutego 2016

Relacja terapeutyczna to wyrażanie i wzajemna wymiana uczuć oraz postaw w relacji pacjent-psychoterapeuta. W trakcie spotkań psychoterapeutycznych, kształtuje... »

Czym jest przeniesienie?
3 grudnia 2013

Co to jest przeniesienie? Przeniesienie można określić jako zjawisko występujące w procesie psychoterapii, w ramach którego pacjent/klient nieświadomie przelewa... »

Co to jest somatyzacja?
2 grudnia 2013

Definicja pojęcia somatyzacji Termin somatyzacja wywodzi się z języka greckiego (somatikos – cielesny, związany z ciałem). Oznacza tendencję do doświadczania i... »