Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Znani Polacy i depresja

Czujesz się osamotniony w swoim doświadczeniu chorowania na depresję? Pamiętaj: nawet co piąty Polak może cierpieć na depresję. Występuje ona w populacji niemal równie często co nadciśnienie tętnicze. Wielu znanych Polaków zdecydowało się podzielić wiadomością o swoim chorowaniu by przełamywać społeczne tabu. Publicznie o swojej chorobie opowiedzieli między innymi: Justyna Kowalczyk, Kora Jackowska, Kazik Staszewski, Tomasz Lipiński, Paweł Królikowski, Edyta Bartosiewicz, Kamil Sipowicz, Kasia Klich, Katarzyna Groniec, Danuta Stenka, Piotr Zelt, Tomasz Jastrun, Ewa Błaszczyk, czy Maciej Orłoś. Aktorka Jolanta Fraszyńska, po tym jak wyleczyła depresję została Ambasadorką Ogólnopolskiej Kampanii Społecznego Forum Przeciwko Depresji. Ludzką twarz depresji w Polsce nadaje także m.in. Kampania Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję. Gratulujemy odwagi w przełamywaniu stereotypów i walce ze stygmatyzacją osób chorych.

Tagi:
dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Skala depresji Becka składa się z 21 pytań wielokrotnego wyboru i jest jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi oceny nasilenia objawów depresyjnych... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Audycja radiowa na temat uzależnień wśród kobiet

W audycji Radia Kraków pt. "Pierwszy Krok" poruszony został temat uzależnień u kobiet. Nasi specjaliści Jolanta Ryniak i Paweł Gałek przedstawiali…...

Zamknij