Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Centrum angażuje się w Warsztaty dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca

W ostatnią sobotę, 21.10.2017 r. psycholog, psychoterapeuta mgr Karolina Sikora poprowadziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowskim Prokocimiu warsztaty dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca. Były to pierwsze warsztaty z cyklu „Wokół serduszkowej rodziny. Rodzice – Rodzicom”.

Spotkanie pt. „Przeżycia towarzyszące chorowaniu małego dziecka. Perspektywa dzieci i ich rodziców” dotyczyło przeżyć i emocji jakie towarzyszą rodzicom dzieci, które zmagają się z poważną chorobą i bardzo inwazyjnym i bolesnym leczeniem.

Grupa zastanawiała się także nad tym, w jaki sposób można budować poczucie bezpieczeństwa niemowląt i starszych dzieci w okresie hospitalizacji – szczególnie w tych momentach kiedy konieczna jest rozłąka z rodzicami.

Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca „Serduszka z Prokocimia” przy wsparciu Fundacji Radia ZET.

Przeczytaj również:
Czym jest inteligencja emocjonalna?
13 grudnia 2017

Świadome korzystanie z emocji jako źródła informacji o sobie i świecie, jest jednym z podstawowych elementów inteligencji emocjonalnej. Może ona poprawić relacje... »

Co to jest somatyzacja?
2 grudnia 2013

Definicja pojęcia somatyzacji Termin somatyzacja wywodzi się z języka greckiego (somatikos – cielesny, związany z ciałem). Oznacza tendencję do doświadczania i... »