Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Kolejne warsztaty psychologiczne dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. związana z naszym Centrum psycholog mgr Karolina Sikora po raz kolejny poprowadziła warsztaty psychologiczne, skierowane do rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca. Warsztaty te organizowane są przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca „Serduszka z Prokocimia” przy wsparciu Fundacji Radia ZET.

Możliwość wzięcia udziału w warsztatach mieli zarówno Rodzice dzieci będących aktualnie na oddziale, jak i tych poza nim.

Tym razem tematem przewodnim był stres towarzyszący rodzicom trwającym przy dzieciach zmagających się z wadami serca. Czas przeznaczony na warsztaty miał na celu pomóc Rodzicom wzmocnić się w codziennych zmaganiach o życie i zdrowie dziecka, a także spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, jak nie zatracić się w chorobie dziecka. Te warsztaty to także wspólny czas integracji, bo w grupie łatwiej odnaleźć CEL i właściwą ścieżkę, którą warto podążać.

W warsztatach uczestniczyło ośmioro rodziców dzieci z wadą serca, którzy wspólnie z panią psycholog mgr Karoliną Sikorą poszukiwali odpowiedzi na pytania: jakie są objawy stresu, co go powoduje, co nasila, jakie emocje im wówczas towarzyszą, a przede wszystkim w jaki sposób można sobie w sytuacjach stresowych radzić.

Planowane są kolejne warsztaty.

Przeczytaj również:
Co to jest stres i jak go mierzyć?
18 grudnia 2017

Pojęcie stresu jest znane każdemu, przeważnie z autopsji. Wiele osób doświadcza trudności związanych z określeniem, co dokładnie rozumie pod tym pojęciem. Stres... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezsenność – coraz częstszy problem w naszej populacji

Bezsenność jest jedną z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Do problemów ze snem przyczynia się wiele aspektów współczesnego świata – m.in. sztuczne...

Zamknij