Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Udział Centrum Dobrej Terapii w propagowaniu rzetelnej wiedzy na temat zaburzeń psychicznych

W najbliższą środę o godzinie 19:00 w Cafe Szafe na ulicy Felicjanek 10 w Krakowie odbędzie się otwarte spotkanie w ramach cyklu „Bez klamek”, propagującego rzetelną wiedzę na temat zaburzeń psychicznych i dążącego do obalania związanych z nimi mitów.

Cykl jest zorganizowany przez Członkinie Koła Naukowego Studentów Psychologii, a jego czwarte już spotkanie odbędzie się pt. „Depresja – nieefektywny stan afektywny”. W roli eksperta na spotkaniu wystąpi specjalista z Centrum Dobrej Terapii dr n. med. Grzegorz Mączka, psycholog kliniczny i psychoterapeuta.

Przeczytaj również:
Co to jest somatyzacja?
2 grudnia 2013

Definicja pojęcia somatyzacji Termin somatyzacja wywodzi się z języka greckiego (somatikos – cielesny, związany z ciałem). Oznacza tendencję do doświadczania i... »

Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Inwentarz Depresji Beck’a (BDI) jest narzędziem przesiewowym (potocznie określanym też jako „test na depresję”), wykonywanym w celu oceny objawów depresji u osób... »