Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Dekalog leczenia depresji – publikacja książkowa autorstwa naszego specjalisty

W zeszłym miesiącu, nakładem wydawnictwa ITEM Publishing, ukazała się książka, pt. Dekalog leczenia depresji, autorstwa specjalisty Centrum Dobrej Terapii, dr hab. n. med. Marcina Siwka. Książka ta, mająca konstrukcję poradnika, stanowi kompendium wiedzy na temat najważniejszych zasad diagnostyki różnicowej i leczenia depresji. Omówiono w niej między innymi: choroby i leki mogące powodować wystąpienie depresji lub też nasilać obecne objawy depresyjne. W książce przedstawiono również najważniejsze powikłania leczenia przeciwdepresyjnego oraz zasady i metody potencjalizacji działania leków przeciwdepresyjnych. Książka kierowana jest do psychiatrów i lekarzy innych specjalności.

dekalog-leczenia-depresji_m-siwek_okladka

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Skala depresji Becka składa się z 21 pytań wielokrotnego wyboru i jest jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi oceny nasilenia objawów depresyjnych... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Witamy w naszym zespole nową neuropsycholog

Z przyjemnością informujemy, że od 10 grudnia 2016 rozpoczyna z nami współpracę neuropsycholog, specjalista psychologii klinicznej dr n. med. Katarzyna…...

Zamknij