Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wykłady specjalistów Centrum na konferencji poświęconej uzależnieniom

15 maja w Krakowie odbyła się Konferencja „Odnajdywanie siebie w procesie psychoterapii uzależnień”, skierowana do specjalistów terapii uzależnień, psychoterapeutów, lekarzy i psychologów. Centrum Dobrej Terapii reprezentowało na niej 4 specjalistów: dr Grzegorz Mączka wygłosił wykład na temat „Roli treningu uważności (mindfulness) w terapii uzależnień”. Dr Jacek Prusak przedstawił zagadnienie „Duchowości w terapii uzależnień”. Mgr Tadeusz Reimus prezentował atuty i zagrożenia związane z „Coachingiem wspierającym terapię uzależnień”, a mgr Jolanta Ryniak podjęła zagadnienie „Rozwój we dwoje – szansą terapia par”.

Konferencja została zorganizowana przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, a wykłady miały miejsce w pięknej Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Według danych szacunkowych PARPA z roku 2018, 2% Polaków jest uzależnionych od alkoholu (800 tys. osób), 1,5 mln. dzieci wychowuje się w rodzinach alkoholików, a szkodliwe picie alkoholu dotyczy nawet 5-7% populacji kraju (2-2,5 mln. osób).

 

Opracował dr Grzegorz Mączka

Przeczytaj również:
Głód alkoholowy
13 kwietnia 2017

Czym jest głód alkoholu? Głód alkoholowy jest jednym z objawów zespołu  uzależnienia od alkoholu i opisuje się go jako „silne pragnienie lub przymus... »