Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Media coraz częściej sięgają po wiedzę naszych specjalistów

Miło nam poinformować Państwa, że nasi specjaliści zdobywają coraz większe uznanie w świecie mediów. W ostatnich miesiącach znacząco wzrosła liczba udzielanych przez nich wywiadów, coraz częściej nasi współpracownicy są także proszeni są o wystąpienie w roli ekspertów, komentując omawiane w artykule treści.

Jednym ze specjalistów, którego aktywność w mediach mogliśmy w ostatnim czasie zaobserwować, jest mgr Cezary Barański. Jeszcze pod koniec zeszłego roku w magazynie Wysokie Obcasy ukazały się 2 artykuły z jego udziałem w roli eksperta: “Co bardziej przeraża polskich rodziców. Nastoletnia córka w ciąży czy w ogóle „rozmowa o tych sprawach”?” oraz “W Anglii badania na obecność HIV, HCV czy HPV można wykonać od ręki. Seksuolog: U nas to pieśń przyszłości”.

W pierwszym z artykułów mgr Barański radzi jak rozmawiać z dzieckiem o seksie, kiedy takie rozmowy zacząć, jakich używać słów i jak się zachować, kiedy dowiemy się że nasze dziecko inicjację seksualną ma już za sobą.

W drugim ze wspomnianych tekstów, traktującym o różnym podejściu do intymnych zbliżeń, nasz specjalista mówi m.in., że „rozmowa o pragnieniach seksualnych, preferencjach dotyczących antykoncepcji i ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową to nie tylko kwestia bezpieczeństwa medycznego, ale także zaufania i bezpieczeństwa emocjonalnego.”

Natomiast w czasopiśmie Psychologia w praktyce (Numer 6: listopad/grudzień 2017) ukazał się artykuł: “Uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych w perspektywie zmieniającego się paradygmatu pracy terapeutycznej”. Autor charakteryzuje w nim narastające w ostatnich czasach problemy związane z utratą kontroli nad zażywaniem środków psychoaktywnych, a także opisuje najczęstsze czynniki, wpływające na zmianę zachowań osób uzależnionych. Jak wspomina mgr Barański, badania pokazują, że najlepsze efekty lecznicze przynoszą oddziaływania systemowe, które obejmują opiekę psychiatryczną, terapię indywidualną, wsparcie grupowe z jednoczesną pomocą w innych obszarach egzystencji (prawnym, socjalnym). Przybliża stosowane od kilku lat w Polsce metody pracy indywidualnej z uzależnionymi, takie jak: terapia poznawczo-behawioralna (CBT), Transteoretyczny Model Zmiany (TZM), czy Dialog Motywujący (DM).

Nasz specjalista opisuje także kolejne stadia, przez które przechodzi każda osoba wprowadzająca zmianę w swoim życiu. Na koniec autor przytacza przebieg pierwszej konsultacji z nadużywającą alkoholu 43-letnią pacjentką, będącej przykładem połączenia CBT, TMZ i DM.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych inspirujących artykułów i wywiadów.

Przeczytaj również:
Rodzicielstwo – smak i aromat
Rodzicielstwo – smak i aromat
15 czerwca 2022

Marek Aureliusz napisał, że to co słyszymy jest tylko opinią, a nie faktem, a to co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. Rodzicielstwo – nie zawsze łatwe... »

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica