Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wykład na temat stresu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej

We środę 1 marca 2017 Centrum Dobrej Terapii ponownie gościło na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej. Tym razem dr Grzegorz Mączka podjął temat stresu i radzenia sobie z nim. W pierwszej części prezentacji przedstawił charakterystykę stresorów – bodźców stresotwórczych, omówił fizjologiczne i psychologiczne reakcje zachodzące w organizmie człowieka, odniósł się także do wpływu stresu na zdrowie społeczeństw oraz pomyślność gospodarczą.

W drugiej części skupił się na kwestii skutecznego radzenia sobie ze stresem. Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, słuchacze zadawali pytania także po jego zakończeniu.

Więcej informacji o temacie wykładu w artykule na naszej stronie: „Stres – co to jest i jak sobie z nim radzić?” 

W semestrze letnim specjaliści z Centrum Dobrej Terapii wygłoszą cały cykl wykładów dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 w innych niż depresja zaburzeniach psychicznych

Kwasy tłuszczowe omega-3 cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów i naukowców poszukujących nowych metod leczenia zaburzeń psychicznych. Jak do tej…...

Zamknij