Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Psychoedukacja w chorobie afektywnej dwubiegunowej – nowe zajęcia grupowe w Centrum Dobrej Terapii

Wielu osobom udaje się dobrze żyć z chorobą dwubiegunową, chcesz dowiedzieć się jak? Zapraszamy do udziału w programie psychoedukacyjnym „Oswajanie choroby dwubiegunowej” Stworzyliśmy go w oparciu o doświadczenia z prowadzonego od kilku lat przez naszych specjalistów (dr. n. med. Grzegorza Mączkę i dr. n. med. Bartosza Grabskiego) programu psychoedukacji w Klinice Psychiatrii w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Skuteczność programu potwierdziliśmy badaniami naukowymi.

Także badania z Europy Zachodniej potwierdzają skuteczność psychoedukacji w kompleksowym i profesjonalnym leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. Osoby biorące udział w takich programach m.in.: doświadczają mniej nawrotów, dłużej pozostają w zdrowiu, lepiej radzą sobie z chorobą i jej leczeniem.

Nasz program składa się z 8 cotygodniowych, 90 minutowych spotkań, poprzedzonych zebraniem organizacyjnym.

Zajęcia poprowadzi zespół:

Nadzór merytoryczny – dr. n. med. Grzegorz Mączka

Główne cele programu to:

  • Poznanie specyfiki choroby dwubiegunowej
  • Optymalizacja leczenia
  • Rozwijanie umiejętności „bycia o krok przed chorobą”
  • Promowanie stylu życia sprzyjającego pozostawaniu w zdrowiu

Zajęcia rozpoczynamy zebraniem organizacyjnym 20 listopada 2014 (czwartek) o godzinie 18:00 i kontynuujemy spotkania przez osiem kolejnych, nie świątecznych czwartków o tej samej porze.

Informacje i zapisy:

Centrum Dobrej Terapii
ul. Miłkowskiego 9/U3
Tel: (12) 264 17 41
kom: 668 230 869

dr n. med. Bartosz Grabski

Specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, jako jeden z kilku lekarzy w Polsce posiada europejski tytuł specjalisty medycyny seksualnej – FECSM (Fellow… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Co to jest somatyzacja?
2 grudnia 2013

Definicja pojęcia somatyzacji Termin somatyzacja wywodzi się z języka greckiego (somatikos – cielesny, związany z ciałem). Oznacza tendencję do doświadczania i... »

Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »