Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Zespół serotoninowy – publikacja naszego specjalisty

Na łamach czasopisma medycznego „Stany Nagłe po Dyplomie” ukazał się właśnie artykuł „Zespół serotoninowy – po pierwsze prawidłowe rozpoznanie”, autorstwa dr Jarosława Woronia i pracującego Centrum Dobrej Terapii dr hab. n. med. Marcina Siwka.

Przedstawiono w nim definicję i zasady rozpoznawania zespołu serotoninowego. Szczegółowo omówiono interakcje lekowe, mogące prowadzić do jego rozwoju oraz elementy obrazu klinicznego, będące często przyczyną pomyłek diagnostycznych. Na koniec autorzy przedstawili zasady farmakoterapii zespołu serotoninowego.

 

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci
12 listopada 2012

Chorobę Alzheimera można podejrzewać u starszej osoby, która skarży się na problemy z pamięcią. Poza oceną objawów choroby nie istnieją żadne inne metody (np.... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Czy zdrapka i Facebook mogą zniewolić?” – Wykład na temat uzależnień behawioralnych na UTW

W dniu 17 stycznia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej odbył się wykład "Czy zdrapka i Facebook mogą zniewolić – uzależnienia…...

Zamknij