Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Psychofarmakologia w praktyce – cykl artykułów

Od początku 2017 roku, w czasopiśmie Medycyna Praktyczna – Psychiatria, ukazuje się w ramach działu „Psychofarmakologia w praktyce”, cykl artykułów autorstwa dr n. med. Jarosława Woronia i pracującego w Centrum Dobrej Terapii specjalisty psychiatry – dr hab. n. med. Marcin Siwka. Autorzy opisują w nich przypadki pacjentów z różnymi rozpoznaniami medycznymi i zaburzeniami psychicznymi (np. depresja, bezsenność, zaburzenia lękowe), u których na skutek niewłaściwego połączenia leków psychotropowych lub też kombinacji leków psychotropowych z preparatami przepisywanymi przez innych specjalistów doszło do powikłań oraz niebezpiecznych interakcji. (patrz: Interakcje farmakologiczne w gabinecie psychiatrycznym – co to takiego?). Artykuły te – szczegółowo przedstawiając objawy oraz mechanizmy leżące u podłoża ww. zdarzeń niepożądanych, są źródłem cennych wskazówek diagnostycznych dla specjalistów psychiatrów.

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci
12 listopada 2012

Chorobę Alzheimera można podejrzewać u starszej osoby, która skarży się na problemy z pamięcią. Poza oceną objawów choroby nie istnieją żadne inne metody (np.... »