Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Czy zmęczenie przyspiesza zasypianie? Wypowiedź naszego specjalisty w lifestylowym magazynie dla mężczyzn

W najnowszym numerze magazynu „Men’s Health” (06/2018) ukazała się wypowiedź naszego specjalisty psychiatry, lek. Pawła Brudkiewicza. Odpowiedział on na postawione przez czytelnika pytanie „Im bardziej jestem zmęczony, tym trudniej mi zasnąć. Dlaczego? Co zrobić, aby to zmienić?”.

W swojej wypowiedzi w kontekście problemów z zasypianiem nasz specjalista rozróżnił osoby pracujące fizycznie od pracowników umysłowych. Wspomniał, że po aktywnym i pełnym napięć dniu ciężko jest się wyciszyć i pozwolić na fizjologiczne spowalnianie aktywności mózgu. Zaznaczył również, że tuż przed snem niezalecane jest zarówno używanie urządzeń elektronicznych, jak i intensywny trening. Na koniec swej wypowiedzi lek. Brudkiewicz poradził przeznaczenie godziny przed snem na relaks. Jeśli jednak nie przyniesie to efektów i problem z zasypianiem dalej będzie się utrzymywał, należy zgłosić się do specjalisty.

Poniżej prezentujemy skan wspomnianej wypowiedzi.

„Men’s Health” z 40 międzynarodowymi edycjami i ponad 20 milionami czytelników jest największym na świecie lifestylowym magazynem dla mężczyzn. Polska edycja ukazuje się od stycznia 2004 roku i dostarcza czytelnikom najnowszych informacji i porad na temat zdrowia, fitnessu, diety, związków, finansów, problemów ojcostwa, podróży, technologii i stylu.

Przeczytaj również: