Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Konferencja Kontrowersje w psychiatrii 2012

W dniach 27-28 kwietnia odbyła się w Krakowie ogólnopolska konferencja „Kontrowersje w psychiatrii – różne oblicza ryzyka w psychiatrii”.

Spotkanie organizowała „Medycyna Praktyczna Psychiatria” (Redaktor Naczelny – lek. Paweł Brudkiewicz). Celem konferencji było doskonalenie umiejętności i wiedzy jaką powinien posiadać każdy psychiatra, aby sprostać trudnym wyzwaniom diagnostycznym i terapeutycznym tej specjalności i poprawiać jakość opieki oraz leczenia pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne. Omawiano również kwestie prawne związane z powyższą problematyką oraz zagrożenia zdrowotne wynikające z pracy psychiatry (zespół wypalenia zawodowego). Wśród wykładowców z zagranicy i ośrodków akademickich z całej Polski, prelegentami byli również: dr hab. n. med. Marcin Siwek (Lekooporność w przypadku zaburzeń afektywnych dwubiegunowych), dr n. med. Grzegorz Mączka  (Ryzyko braku współpracy terapeutycznej w chorobie afektywnej dwubiegunowej – zapobieganie w praktyce) oraz dr n. med. Bartosz Grabski (Wywiad seksuologiczny i badanie seksualności w psychiatrii).

Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Walki z Depresją w Krakowie

21 Kwietnia w Krakowie, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, odbyła się konferencja „Zaburzenia afektywne dwubiegunowe”.

Zamknij