Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Choroba afektywna dwubiegunowa – obrona doktoratu

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu wczorajszym dr n. med. Grzegorz Mączka obronił pracę doktorską w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pt: „Rola ustrukturowanej psychoedukacji grupowej w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej”. Obrona pracy otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i wspólnie się cieszymy.

Psychoedukacja w chorobie afektywnej dwubiegunowej jest jednym z kluczowych elementów leczenia, wraz z farmakoterapią i psychoterapią. Ustrukturyzowana, specjalistyczna psychoedukacja pozwala lepiej sobie radzić z wyzwaniami jakie niesie ze sobą to zaburzenie, wykrywać wczesne objawy nawrotu depresji dwubiegunowej oraz hipomanii (a tym samym – szybciej i skuteczniej im przeciwdziałać) oraz znajdować wraz z pacjentem skuteczniejsze sposoby utrzymania lub powrotu do normalnego funkcjonowania.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja „Wieloaspektowość pomocy osobom uzależnionym”

W dniu 26 maja 2014 roku odbyła się w Krakowie konferencja naukowo-szkoleniowa „Wieloaspektowość pomocy osobom uzależnionym”. Wykłady podzielono na trzy...

Zamknij