Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Szkolenie dla lekarzy psychiatrów – wykłady naszego specjalisty

W dniu 8 kwietnia odbyła się krakowska edycja ogólnopolskich warsztatów szkoleniowych dla lekarzy psychiatrów: Experience Based Idea – Psychiatry Today. Jednym z wykładowców był specjalista Centrum Dobrej Terapii – lek. Paweł Brudkiewicz, który przedstawił trzy prezentacje. W ramach wykładu „ADHD u dorosłych i u dzieci – to samo, ale nie takie samo. Implikacje diagnostyczno-terapeutyczne” nasz specjalista omówił aspekty diagnostyczno-terapeutyczne dotyczące zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki osób dorosłych. Uzupełnieniem tego wystąpienia była kolejna prezentacja (wspólna z prof. Tomaszem Sobowem), w ramach których autorzy przedstawili przypadki kliniczne ukazujące praktyczne aspekty diagnozowania i leczenia dorosłych z ADHD. Trzecia prezentacja naszego specjalisty dotyczyła problemu depresji i przewlekłej bezsenności u osób starszych, z uwzględnieniem złożoności przyczyn tych zaburzeń w tej grupie wiekowej i konieczności uwzględniania wielospecjalistycznego leczenia.

Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kongres psychiatrów we Florencji

W dniach 1-4 kwietnia we Florencji odbył się 25. Kongres Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (European Psychiatric Association). Naukowcy oraz eksperci z…...

Zamknij