Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wykład specjalistki Centrum Dobrej Terapii na Uniwersytecie III Wieku Politechniki Krakowskiej

10 kwietnia w ramach Uniwersytetu III Wieku prowadzonego w murach Politechniki Krakowskiej odbył się wykład mgr Żanety Adamczyk. Przedmiotem wystąpienia specjalistki były zagadnienia związane z psychoterapią poznawczo-behawioralną.

Wykład zatytułowany „Mózg – instrukcja obsługi z perspektywy psychoterapii poznawczo- behawioralnej” poruszał zagadnienia naszego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Magister opowiadała o wpływie myśli na emocje i nasze zachowanie. Poruszony został temat wpływu codziennych czynności, decyzji i aktywności na neuroplastyczność mózgu. Słuchacze byli zainteresowani zasadami higieny snu i dopytywali o możliwe interwencje w przypadku nastroju depresyjnego, a także trudności w relacjach.

Centrum Dobrej Terapii angażuje się w działalność Uniwersytetu III Wieku Politechniki Krakowskiej już od 5 lat. W tym semestrze odbędą się jeszcze kolejne 3 wykłady naszych specjalistów.

mgr Żaneta Adamczyk-Siwek

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Studiowała psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w… »

Inne artykuły: