Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wywiad specjalisty CDT z okazji Polskiego Tygodnia Mózgu

W dzisiejszych czasach powszechnym stało się dbanie o zdrowie fizyczne oraz ciało – wielu z nas systematycznie odwiedza lekarzy, stosuje różnorodne diety, trenuje. Ale czy odpowiednio dbamy o mózg? Czy zwracamy uwagę na to, czym go „karmimy”?

Znany polski lingwista, Alfred Korzybski, miał takie powiedzenie – „uważaj, co do siebie mówisz, bo może się okazać, że słuchasz”.

Dlaczego to takie ważne? Jakie inne czynniki, poza biologicznymi, wpływają na kondycję naszego umysłu? W jaki sposób powinniśmy „odżywiać” mózg? Zachęcamy do lektury wywiadu, jakiego z okazji Polskiego Tygodnia Mózgu udzielił  nasz specjalista,  dr n. med. Grzegorz Mączka.Wywiad znajdziecie Państwo tutaj.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozbroić stres – wywiad naszego specjalisty dla czołowego polskiego portalu medycznego

Istnieje wiele definicji stresu, często zupełnie niespójnych. Jedno jest pewne – stresu nie da się całkiem wyeliminować. Niemal na każdym…...

Zamknij