Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wykład specjalisty Centrum Dobrej Terapii na Uniwersytecie III Wieku Politechniki Krakowskiej

27 marca w ramach Uniwersytetu III Wieku Politechniki Krakowskiej odbył się wykład lek. med. Krzysztofa Wojtasika-Bakalarza. Specjalista przybliżył seniorom kwestię różnic między farmakoterapią a popularnym ziołolecznictwem.

Pełny temat wystąpienia brzmiał „Preparaty ziołowe czy leki – co wybrać?”. W trakcie wykładu specjalista omówił różnice między lekami roślinnymi, a syntetycznymi, a także ich zalety i wady. Sporo uwagi zostało poświęconej na omówienie powszechnych przekonań na temat działania ziół. Specjalista skupił się także na możliwych interakcjach lekowych i bezpieczeństwu stosowania leków roślinnych. Słuchacze pytali o bezpieczeństwo stosowanych przez siebie preparatów ziołowych, a także możliwości leczenia przy ich użyciu.

Centrum Dobrej Terapii angażuje się w działalność Uniwersytetu III Wieku Politechniki Krakowskiej już od 5 lat. W nadchodzących miesiącach odbędą się jeszcze 4 wystąpienia naszych specjalistów.

lek. med. Krzysztof Wojtasik-Bakalarz

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim  Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J.… »

Inne artykuły: