Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Konferencja psychiatryczna w Zakopanem

W dniach 2-3 marca 2018 roku, w Zakopanem, odbyła się XXIII konferencja szkoleniowo-naukowa z cyklu „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych”. Tym razem była ona dedykowana pamięci zmarłego w 2017 roku, wybitnego neurobiologa – Profesora Jerzego Vetulaniego.

Konferencja w Zakopanem należy do największych tego typu wydarzeń naukowych w dziedzinie psychiatrii w Polsce i jest owocem współpracy Kliniki Psychiatrii Dorosłych Katedry Psychiatrii UJ CM, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, III  Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz  Fundacji Ośrodek Badań Medycznych. Nie zabrakło na niej aktywnego udziału specjalistów pracujących w Centrum Dobrej Terapii. W trakcie sesji „Badania biologiczne w chorobach afektywnych” dr hab. n. med. Marcin Siwek wygłosił wykład pt. „Badania markerowe w zaburzeniach dwubiegunowych”, stanowiący podsumowanie wyników ostatnich kilku lat badań w tym obszarze, prowadzonych przez Zakład Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ CM, we współpracy z Zakładem Neurobiologii Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie. Z kolei dr Jacek Prusak pełnił funkcję moderatora sesji: „Mózg, umysł i emocje – między poznaniem a filozofią”.

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ważna publikacja naukowa współautorstwa naszego specjalisty

W Psychiatrii Polskiej – czasopiśmie naukowym o zasięgu międzynarodowym – ukazał się artykuł pt. "Niepożądane efekty interakcji leków psychotropowych z produktami…...

Zamknij