Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Chciałbym się spytać czy są u Państwa specjaliści, którzy zajmują się zaburzeniem psychicznym takim jak:

Chciałbym się spytać czy są u Państwa specjaliści, którzy zajmują się zaburzeniem psychicznym takim jak: dysmorfofobia, obsesja na punkcie defektów swojego ciała, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia osobowości oraz uzależnienie od alkoholizmu i tabletek. Jestem alkoholikiem i nie piję już od ponad czterech lat.

Byłem u pani Żanety Adamczyk, bo polecano mi specjalistę terapii poznawczo-behawioralnej. Niestety odmówiła mi twierdząc, że nie zajmuje się uzależnieniami, ale ja do niej nie poszedłem z uzależnieniem, tylko z nerwicą natręctw.

Byłem też u pani Marii Kalenczuk, która zajmuje się uzależnieniami, ale ona uznała, że mam raczej problemy natury psychicznej niż problem z uzależnieniem.

W końcu nie wiem czy jest jakiś terapeuta, który ogrania te problemy?

Byłem też u psychiatry, ale związku z tym, że brałem tabletki na depresje przez parę lat bez żadnego rezultatu i się od nich uzależniłem szukam jakieś innej metody pomocy czyli terapii, ale nie mogę znaleźć dobrego specjalisty. Chyba, że nie ma takiego.

Próbowałem się dostać na psychoterapię, ale nie zostałem przyjęty. Twierdzono, że grupa mi nie pomoże.

Odpowiedzi specjalistów (1):

mgr Karolina Ogarek-Szulc Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (podczas studiów… »

Panie Macieju,

z Pana opisu można wnioskować o złożoności Pana trudności. W takich wypadkach szczególnie pomocna może być całościowa diagnoza psychologiczna, polegająca na wywiadzie psychologicznym oraz testach psychologicznych. Diagnoza może pomóc wyznaczyć najlepszą drogę postępowania terapeutycznego oraz określić czy istnieją przeciwwskazania do jakiegoś rodzaju psychoterapii.

Biorąc jednak pod uwagę, że podejmował Pan już próby terapii w naszym Centrum, proponuję aby podał Pan swoje imię i nazwisko naszej Rejestracji, tak abyśmy mogli zapoznać się z Pańską dotychczasową dokumentacją i omówić ją na zebraniu klinicznym. Prawdopodobnie dopiero wtedy będzie można kompetentnie odpowiedzieć na Pańskie wątpliwości.

Pozdrawiam,

Karolina Ogarek

Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica