Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Wypowiedź Specjalistki Centrum w magazynie “Men’s Health”

W styczniowym numerze magazynu “Men’s Health” pojawiła się wypowiedź Mileny Maryon-Nowak dotycząca jednego ze współczesnych zjawisk – częstego lub nadmiernego używania słuchawek poza domem.

W ciągu ostatnich 6 lat liczba wypadek wśród pieszych i rowerzystów noszących – z pozoru niewinne – słuchawki, zwiększyła się aż trzykrotnie. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie opuszczenia domu bez słuchawek – uprawiamy w nich jogging, jeździmy na rowerze, spacerujemy i pracujemy.

Skąd ta potrzeba ciągłego słuchania muzyki? Czy faktycznie tylko o muzykę tu chodzi? Nasza ekspertka, Milena Maryon-Nowak wyjaśnia, że niekoniecznie problem dotyczy jedynie melomanów. Ze słuchawek korzystają osoby, które potrzebują dostymulowania w codzienności, ponieważ ta ich nuży, np. jednostajną drogą do pracy, powtarzalnością obowiązków. Słuchawki pomagają też odseparować się od otoczenia, wchodzenia w bliższe relacje np. ze współpasażerami podróży. Dodatkowo pozwalają uniknąć hałasu i dźwięków płynących z zewnątrz.

Więcej w najnowszym numerze magazynu.

mgr Milena Maryon-Nowak

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz… »

Inne artykuły: