Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Luka w psychiatrii – wywiad specjalisty Centrum dla Medycyny Praktycznej

Opieka psychiatryczna, zarówno w sferze farmakoterapii, psychoterapii, jak i oddziaływania środowiskowego, jest często znacznie tańsza niż terapie stosowane w innych dziedzinach medycyny. Do tego coraz więcej osób zyskuje świadomość, że mogą ich dotykać zaburzenia psychiczne i dzięki temu zgłaszają się do specjalistów.
Jednak mimo wszystko, wciąż za mało osób, które potrzebują leczenia, faktycznie tę pomoc otrzymuje. Dlaczego tak się dzieje?

Polecamy wywiad, jakiego nasz specjalista dr hab. n. med. Marcin Siwek udzielił prestiżowemu portalowi Medycyna Praktyczna. W wywiadzie tym doc. Siwek nie tylko odpowiada na powyższe pytania, ale także wyjaśnia, co to jest tytułowa „luka w psychiatrii” i podpowiada, w jaki sposób sami możemy się chronić przed zaburzeniami psychicznymi: http://psychiatria.mp.pl/wywiady/162264,luka-w-psychiatrii

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Kierownik  Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaburzenia rytmów dobowych w chorobie afektywnej dwubiegunowej – kolejna publikacja polskich naukowców

W ostatnich latach rośnie liczba doniesień wskazujących na powiązanie etiopatogenezy zaburzeń nastroju (depresji nawracającej i choroby afektywnej dwubiegunowej) z zaburzeniami…...

Zamknij