Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Dwa tygodnie temu poroniłam i chciałabym dobrze wybrać specjalistkę, której mogłabym się poradzić…

Dwa tygodnie temu poroniłam i chciałabym dobrze wybrać specjalistkę, której mogłabym się poradzić. Nie jestem pewna czy potrzebna mi terapia, ale chyba przydałoby mi się kilka spotkań, na których mogłabym porozmawiać o swoich emocjach. Nie odczuwam utraty ciąży (pod koniec trzeciego trymestru) jako traumatycznego wydarzenia i nie wydaje mi się, żeby groził mi poważniejszy kryzys. Jednak po dość silnej dawce emocji, stresu i zmęczenia nie jestem pewna, czy jestem już gotowa do powrotu do pracy i codziennej rutyny (ale też szczerze mówiąc nie jestem pewna na ile to poczucie ma związek wyłącznie z ostatnimi przeżyciami a na ile jest związane także z niezadowoleniem z pracy i tego, jak moja codzienna rutyna wygląda). Nie wiem z kim najlepiej się skonsultować.

Odpowiedzi specjalistów (1):

mgr Żaneta Adamczyk-Siwek Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Studiowała psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła 4-letni… »

Szanowna Pani Barbaro,

Dziękuję za zaufanie i zwrócenie się do nas z tym pytaniem. Zwrócenie się po pomoc w sytuacji wyjątkowo trudnej, która może zaburzyć naszą równowagę psychiczną (nawet jeśli nie oceniamy jej jako traumatyczną) jest wyrazem troski o siebie i o swoje zdrowie.

W sytuacjach, w których potrzebujemy porozmawiać o naszych emocjach, mamy wątpliwości dotyczące swojego funkcjonowania i przyszłości, konsultacja psychoterapeutyczna może być bardzo pomocna i wspierająca nasze mechanizmy radzenia sobie.

Zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty. Możliwe, że parę spotkań z psychoterapeutą będzie dla Pani wystarczającym wsparciem w tym okresie, lecz to może zostać ocenione dopiero w rozmowie z Panią. Ewentualna psychoterapia może być procesem krótkoterminowym lub długoterminowym i może być prowadzona w różnych nurtach terapeutycznych. Możliwe, że psychoterapeuta skieruje Panią również do innego specjalisty na konsultację np. do psychiatry (gdy będzie podejrzewał poważniejsze problemy psychiczne – lepiej je wykluczyć niż przeoczyć). W trakcie konsultacji psychoterapeuta pomoże zidentyfikować emocje, myśli, aktualne trudności i potrzeby, aby określić jaka forma wsparcia byłaby dla Pani najlepsza.

Pozdrawiam,

Żaneta Adamczyk

Dodatkowe materiały dla pacjentów związane z odpowiedzią lub uzupełnienia:

Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica