Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Centrum Dobrej Terapii propaguje wiedzę na temat psychoterapii

W niedzielę 29 marca o godzinie 20:00 w Cafe Szafe na ulicy Felicjanek 10 w Krakowie odbędzie się otwarte spotkanie w ramach cyklu „Bez klamek”, propagującego rzetelną wiedzę na temat zaburzeń psychicznych i dążącego do obalania związanych z nimi mitów.
Cykl jest zorganizowany przez Członkinie Koła Naukowego Studentów Psychologii, a jego kolejne już spotkanie podejmie temat różnych form psychoterapii. W roli eksperta w zakresie psychoterapii poznawczo behawioralnej (CBT) wystąpi specjalista z Centrum Dobrej Terapii dr n. med. Grzegorz Mączka, psycholog kliniczny i psychoterapeuta. W dyskusji udział wezmą też specjaliści reprezentujący terapię psychoanalityczną oraz terapię gestalt.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas wieloletniej pracy w… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)

Psychoterapia poznawczo–behawioralna zwana także terapią kognitywno–behawioralną (cognitive–behavioral therapy – CBT), jest metodą leczenia zaburzeń... »

Hipochondria

Hipochondria dawniej określana jako nerwica (jedna z nerwic), według współczesnej nomenklatury fachowej należy do grupy zaburzeń lękowych. Charakteryzuje się... »

Neurastenia

Pojęcie neurastenii wprowadzono do psychiatrii stosunkowo dawno bo w 1869 roku, by opisać stan wyczerpania, zmęczenia, bólów głowy i obniżonego nastroju. W owym... »

Skala obsesji i kompulsji
12 czerwca 2012

Skala obsesji i kompulsji Yale-Brown (skala Y-BOCS – Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale) jest prawdopodobnie najczęściej stosowanym narzędziem do oceny... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozmowa na temat problemu współuzależnienia

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu jaki mgr Jolanta Ryniak udzieliła dla Radiokliniki na temat zjawiska współuzależnienia. http://radioklinika.pl/wspoluzaleznienie-kiedy-moze-byc-o-nim-mowa/

Zamknij