Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Od prawie roku jestem z chłopakiem. Często zauważałam że ma gorszy humor z powodu mniej… …

Od prawie roku jestem z chłopakiem. Często zauważałam że ma gorszy humor z powodu mniej lub bardziej błahych rzeczy, choćby gorsza ocena z kolokwium czy jakaś głupia pomyłka. Często też tym powodem byłam ja, wystarczyło że rozmawiając z kimś innym, nie zwracałam na niego uwagi. Sprawy nie polepszały jego nienajlepsze relacje z rodzicami. Zawsze staram się go wspierać ale z czasem jest tylko gorzej, nawet gdy ma dobry humor to nie możemy się dogadać. Stwierdziłam, że najlepiej będzie jak się rozstaniemy, że związek ze mną ma na niego zły wpływ. Powiedział mi wtedy że nie może mnie stracić, bo poza mną nie ma nikogo,żadnych przyjaciół ani wsparcia w rodzinie. Że jego życie w liceum i na pierwszym roku studiów (wtedy się poznaliśmy) to była jedna wielka pustka, nawet specjalnie jeździł na motorze jak debil, żeby spowodować jakiś wypadek bo nie było go na tyle żeby samemu to skończyć. Nie wiem jak mu mam pomóc, już nawet sama nie wiem czy chcę z nim być. Nie chcę go zostawiać z tym samego, myślałam o tym, żeby go namówić na wizytę u psychologa ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Odpowiedzi specjalistów (1):

Centrum Dobrej Terapii
Szanowna Pani Amelio,

z Pani listu wynika, że chłopak, z którym Pani jest związana, od kilku lat boryka się z jakimiś poważnymi trudnościami. Bez bezpośredniej rozmowy i dokładniejszych informacji nie jest możliwe określenie obszaru, którego one dotyczą. Wahania nastroju bowiem mogą mieć źródło w różnych problemach.
Rozumiem, że również dla Pani trudna do uniesienia jest emocjonalna niestabilność chłopaka. W takiej sytuacji sądzę, że dobrym pomysłem byłoby porozmawianie z nim o wizycie u specjalisty. Taka wizyta nie musi być zobowiązująca do długiego procesu, ale z pewnością wiele może wyjaśnić i uspokoić. Podczas takiej rozmowy osoba otrzymuje wsparcie oraz ewentualne wskazówki co do możliwości uzyskania pomocy. Proszę jednak pamiętać, że wizyta u psychologa musi mieć charakter dobrowolny. Bez chęci i zaangażowania osoby, która się na nią decyduje, pomoc jest bardzo utrudniona, a nawet często niemożliwa.
Ponadto sądzę, że być może Pani również mogłaby skorzystać ze wsparcia psychologa, z uwagi na fakt pozostawania w związku pełnym napięcia i niestabilności przez okres prawie roku.
Istnieje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów naszej poradni.

Z poważaniem,
Magdalena Cieśluk-Toczek

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica