Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Mam syna wcześniaka w wieku 9 lat z padaczką, ADHD i mamy kłopoty juz od przedszkola.

Witam państwa mam syna 9 lat i mamy kłopoty juz od przedszkola, z wiekiem dziecka rosną. Łukaszek urodził się z heterotopią istoty szarej podwysciółkowej lewej bocznej, z tego ma padaczkę bez napadów, bez uszkodzenia OUN, jest wcześniakiem. Do tego doszła w MR torbiel neuroglejowa w płacie czołowym i torbiel szyszynki, ma tez zaburzenia przetwarzania słuchowego i zaburzenia SI. Jeździmy po rehabilitacjach i się nie poprawia. Ma też cechy ADHD, teraz ma w szkole zachowania opozycyjno-buntownicze, a w domu słucha, wykonuje polecenia. Konsekwentną pracą z mojej strony Łukaszek będzie uczył się w domu, nie funkcjonuje w ośrodku szkolno-wychowawczym, miał tam dzieci z takimi problemami jak bardzo silny autyzm, afazja ogólnie też dzieci z zaburzeniami.

Jeśli chodzi o farmakoterapię ma depakine rano 250, na wieczór 500 rispolept połówka rano, ćwiartka w południe i połówka na wieczór, hydroxyzyna 10 mg 3 razy dziennie i chlorprotixen połówka rano, w południe ćwiartka, a na wieczór ćwiartka.

On nie funkcjonuje w żadnej szkole. Co ja mam robić jestem z Andrychowa w woj. małopolskim, przydałby się neuropsycholog, a u nas nie ma. Jestem bezsilna bo musze pomoc dziecku.

Potrzebujemy super psychiatrę, może trzeba zmienić leki. Ile kosztuje wizyta u dr Magdaleny Miernik, bo pewnie też trzeba psychoterapię dziecku zrobić. Dziś się dowiedziałam, że potrzebny jest neuropsycholog, ponieważ on ma problemy z układem nerwowym, bo jest wcześniakiem, ma kłopoty z pamięcią, koncentracją. Ile kosztuje psychiatra, neuropsycholog i psychoterapia, bo on nie funkcjonuje w grupie społecznej i nie radzi sobie ze złością i agresją.

Odpowiedzi specjalistów (1):

dr Anna Starowicz-Filip Neuropsycholog, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta afazji, psychoterapeuta; specjalizuje się w diagnozie i… »

Szanowna Pani, opisywane problemy są bardzo złożone i wymagają podejścia wielospecjalistycznego – najprawdopodobniej opartego na współpracy neurologa dziecięcego, neuropsychologa i psychiatry dziecięcego.

Na tym etapie najprawdopodobniej korzystne by było całościowe badanie przez neuropsychologa, a następnie – zależnie od wyników tego badania – wybór specjalisty (psychiatry dziecięcego w przypadku przewagi aspektów psychologicznych lub neurologa dziecięcego – w sytuacji przewagi aspektów neurologicznych), który by prowadził i koordynował dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczno-rehabilitacyjne.

Dr Magdalena Miernik obecnie ma przerwę w pracy, ale przyjmuje u nas bardzo dobry psychiatra dziecięcy – dr Bartłomiej Taurogiński. Tutaj znajdzie Pani cały skład naszego zespołu dziecięco-młodzieżowego. Pracuje u nas również neuropsycholog dziecięcy, a ceny usług oferowanych w centrum znajdzie pani tutaj.

Z poważaniem

Zespół Centrum Dobrej Terapii

Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica