Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Syn /wiek 21 lat/ jest bardzo nerwowy.

Syn /wiek 21 lat/ jest bardzo nerwowy. Chodzi na wizyty do psychiatry w Częstochowie. Wczoraj powiedział mi że chciałby iść do ośrodka zamkniętego najlepiej izolatki, bo coś niedobrego się z nim dzieje. Kiedyś palił trawę /teraz podobno przestał/. Przyjmuje leki od psychiatry ale mówi, że mu nic nie dają. Nie może spać w nocy, wydaje mu się że ktoś wchodzi mu do mieszkania, zerwał kontakty ze znajomymi. Mieszka sam z dziewczyną. Chciałabym prosić o kontakt lub informację do jakiego ośrodka mam się z nim udać. Boję się bardzo o niego. Mama

Odpowiedzi specjalistów (2):

Dr n. med.  Magdalena Dyduch Specjalista psychiatra. Absolwentka studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w Krakowie.… »

Szanowna Pani Jolanto,

Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem. Objawy, które pojawiły się u Pani syna (bezsenność, izolowanie się społeczne, poczucie, że ktoś wchodzi do mieszkania) budzą zaniepokojenie. Syn powinien pilnie zgłosić się do psychiatry, który w bezpośrednim kontakcie może ocenić jego stan psychiczny i zadecydować o ewentualnej konieczności zgłoszenia się do szpitala. Syn może się zgłosić do swojego dotychczasowego lekarza lub innego psychiatry, jak również bezpośrednio do szpitala, w którym jest Oddział Psychiatrii (na SOR). Informacja od rodziny, dotycząca zmian w zachowaniu syna w ostatnim okresie może być dla lekarza cennym uzupełnieniem informacji i pomóc w adekwatnym postępowaniu.

Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej znaleźć pomoc dla syna.

Pozdrawiam

Magdalena Dyduch

lek. med. Krzysztof Wojtasik-Bakalarz Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Szpitalu… »

Szanowna Pani Jolanto

Opisywane przez Panią objawy oraz wywiad używania marihuany mogą wskazywać na rozwijającą się psychozę, która rzeczywiście jest poważnym stanem. Żeby jednak to podejrzenie zweryfikować, konieczna jest konsultacją z psychiatrą, który zbada syna. W trakcie takiej konsultacji, jeżeli będzie taka konieczność, psychiatra wystawi również skierowanie do oddziału psychiatrycznego. W takiej sytuacji miejscem hospitalizacji powinien być najbliższy oddział psychiatryczny. Jeżeli mieszkacie Państwo w Częstochowie lub jej okolicy, jak wnioskuje z tego co Pani napisała, to będzie to oddział psychiatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie przy ul. PCK 7.

Pozdrawiam,

Krzysztof Wojtasik-Bakalarz

Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica