Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Moim problemem od zawsze był kontakt z ludźmi. Zawsze byłam tą „nieśmiałą”. Rzecz w tym,… …

Moim problemem od zawsze był kontakt z ludźmi. Zawsze byłam tą „nieśmiałą”. Rzecz w tym, że jako prawdziwy introwertyk, pragnę poznawać nowych ludzi. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić, nie umiem rozmawiać z ludźmi, już sama myśl interakcji budzi we mnie na starcie rezygnację, strach że nie wyjdzie, że to wszystko będzie niezręczne, sztuczne, nie będę umiała odpowiedzieć na jakiś temat, rozmowa będzie krępująca, serce zaczyna bić mocniej, boję się nawet o moją mimikę twarzy, po prostu często rozmowa kończy się nagle, bo nie wiem jak mam odpowiedzieć na dany temat, mam pustkę w głowie, brakuje mi słów, zastanawiam się często, jak odpowiedzieć najlepiej, tzn tak bym dobrze wypadła jako taki normalny rozmówca na luzie, żeby nie wyglądało to na wymuszone. Myślę automatycznie jak odpowiedzieć, co odpowiedzieć, zachować normalną mimikę, by ukryć te moje niepewności. Czuję niewyobrażalną bezsilność z tym związaną. Czuję, że mogłabym osiągnąć więcej, poznać więcej ciekawych ludzi, odnieść większe sukcesy, gdyby tylko nie ta blokada. Więcej o mnie: jestem ambitna, mam cele w życiu i je realizuję, mam świetną pracę i dobre wyniki na studiach. Proszę o opinię i koszt ew. pierwszej wizyty.

Odpowiedzi specjalistów (1):

Centrum Dobrej Terapii
Szanowna Pani Karolino,

Przejmujące są Pani słowa na temat trudu w relacjach interpersonalnych. Wyobrażam sobie, że Pani analityczność i wnikliwość w codziennych relacjach, może być dla Pani męcząca, wyczerpująca. Ciekawe jakby to było, gdyby mogła Pani czerpać przyjemność, radość, wiedzę od innych?

Dużo Pani wie o sobie, o słowach, które Pani mówi, albo nie mówi; o gestach, o mimice. Ciekawa jestem, jak widzą Panią inni?

Wydaje mi się, że im więcej człowiek siebie zna, tym mniej skupia się na tych powierzchownościach relacyjnych. Psychoterapia pozwala odkryć siebie i rozpoznać z jakiego powodu i czym się Pani „zakrywa”.

Zapraszam na pierwszą konsultację, która pozwala zapoznać się z psychoterapeutą i podjąć wspólnie decyzję co do współpracy. Koszt konsultacji w naszym Centrum Dobrej Terapii jest różny w zależności od specjalisty jakiego Pani wybierze. U mnie taka konsultacja jest warta 130 zł.

Pozdrawiam serdecznie, życząc szybkiej i skutecznej poprawy w relacjach,

Kinga Bujak-Brodowicz

Dodatkowe materiały dla pacjentów związane z odpowiedzią lub uzupełnienia:

Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica