Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Depresja i choroba dwubiegunowa – konferencja naukowo-szkoleniowa w Zakopanem

W dniach 12-13 lutego w Zakopanem odbyła się XXI psychiatryczna konferencja naukowo-szkoleniowa, zorganizowana przez: Zakład Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii CMUJ, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, III Klinikę Psychiatryczną Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Fundację Ośrodek Badań Medycznych. Jej tematem była farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych. Eksperci z całej Polski prezentowali najnowsze informacje dotyczące leczenia depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej i schorzeń z nimi współwystępujących oraz wyniki badań nad etiologią chorób afektywnych. Omawiano między innymi: etapy chorowania w zaburzeniach afektywnych, związki pomiędzy depresją a traumą, zagadnienia przemocy i depresji u seniorów, kontrowersje wokół pochodnych marihuany w etiologii i leczeniu depresji, problematykę leczenia depresji u osób ze współistniejącymi chorobami somatycznymi, zagadnienia dotyczące zaburzeń afektywnych u dzieci i młodzieży. W konferencji wzięło udział 500 lekarzy. Pracujący w Centrum Dobrej Terapii, dr Marcin Siwek wygłosił na konferencji wykład „Interakcje leków przeciwdepresyjnych i powikłania leczenia”.

dr n. med. Marcin Siwek

Specjalista psychiatra, lekarz z 15-letnim stażem pracy. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Adiunkt w Zakładzie Zaburzeń Afektywnych Katedry… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Depresja nawracająca
10 kwietnia 2012

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja (jednobiegunowa, nawracająca) należy do głównych przyczyn niesprawności i niezdolności do pracy na... »

Choroba afektywna dwubiegunowa
10 kwietnia 2012

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, inaczej zaburzenie afektywne dwubiegunowe – dawniej określane jako choroba/psychoza maniakalno-depresyjna lub cyklofrenia)... »

Fobia społeczna
lek. med. Paweł Brudkiewicz 24 kwietnia 2012

Fobia społeczna zwana także zespołem lęku społecznego lub lękiem społecznym, należy do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. W związku z jej znacznym... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozstrzygnij – czy nadmierne picie lub alkoholizm to Twój problem?

W początkowej fazie rozwoju uzależnienia od alkoholu zarówno bliscy, jak i osoba pijąca nie widzą narastających trudności w kategoriach zdrowotnych.…...

Zamknij