Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Zajęcia relaksacyjne w Centrum Dobrej Terapii

To propozycją dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności. Uczestnicy mogą nie mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń w tym zakresie, a program zajęć będzie dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Celem zajęć relaksacyjnych jest rozluźnienie wewnętrznego napięcia oraz zdobycie umiejętności radzenia sobie z konsekwencjami stresowych sytuacji.

Proponowany przez nas program obejmuje: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia wizualizacyjno-odprężające, szybką relaksację, relaksację głęboką i elementy masażu. Oparty jest na bazie gimnastyki Qigong, jogi regeneracyjnej, tai-chi, relaksacji Schulza i Jacobsona.

Korzyści płynące z relaksacji mają wielopłaszczyznowy charakter. Zwiększają poziom akceptacji własnej cielesności, pomagają w zmniejszeniu napięcia emocjonalnego i pozwalają na doświadczenie pozytywnych stanów emocjonalnych. Ponadto przeciwdziałają stanom lękowym, poprawią jakość snu i przeciwdziałają bezsenności, wpływają na procesy myślenia i koncentracji uwagi.

Informacje o zapisach, terminach i płatnościach dostępne w Centrum Dobrej Terapii.

Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dyskusja o uzależnieniu od tytoniu w Radiu Kraków

W ostatnich dniach po raz kolejny panie Jolanta Ryniak i Maria Kaleńczuk były gośćmi audycji Radia Kraków „Pierwszy Krok”, której...

Zamknij