Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Jak sobie poradzić z zaburzeniem adaptacyjnym? Wywiad specjalistki Centrum Dobrej Terapii

Nie każdemu z nas łatwo przychodzi zaakceptowanie i przystosowanie się do zmian w życiu. Czasem z pozoru proste zdarzenia życiowe – ukończenie studiów, zmiana pracy, ślub, przeprowadzka itp. okazują się na tyle trudne do pokonania, że powodują lęk, bezsenność, poczucie zwątpienia i zniechęcenia. Ten rodzaj reakcji przystosowawczej nazywamy zaburzeniem adaptacyjnym.

Jeśli w obliczu takiej sytuacji zawodzą własne zasoby radzenia sobie i naturalne sposoby wsparcia społecznego (np. rozmowa z przyjaciółmi, rodziną czy kimś życzliwym), wtedy dobrze jest skierować się do ośrodka interwencji kryzysowej lub skorzystać z porady terapeuty.

W wywiadzie dla Medycyny Praktycznej o zaburzeniach adaptacyjnych opowiada specjalistka Centrum Dobrej Terapii mgr Jolanta Kruszakin.

Zapraszamy do lektury: http://psychiatria.mp.pl/wywiady/151372,jak-sobie-poradzic-z-zaburzeniem-adaptacyjnym

mgr Jolanta Kruszakin

Z wykształcenia psycholog (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Filozoficzny), z zawodu psychoterapeuta (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej), interwent kryzysowy (Certyfikat Prowadzenia… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leczenie depresji – przydatność uzupełniającego stosowania suplementów diety

Po przeprowadzeniu metaanalizy wyników 40 wiarygodnych badań (opublikowanych w latach 1969–2015, łącznie 2581 pacjentów) stwierdzono, iż stosowanie niektórych suplementów diety…...

Zamknij