Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Witam. Nie wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc.Moja mama jest leczona na depresję… …

Witam.
Nie wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc.Moja mama jest leczona na depresję już około roku czasu. Niestety zamiast poprawy jest coraz gorzej. Zaczęło się od tego że przez blisko 15 lat brała lek alproks i uzależniła się od niego. Pewnego dnia zrobiła wyniki krwi i okazało się że cierpi na małopłytkowość, lek ten prawdopodobnie zabijał płytki krwi.
Zaczeło się piekło .Najpierw leczyli ją w szpitalu specjalistycznym przez kilka miesięcy leżała nie było poprawy leki zmieniano kilkakrotnie, miała przetaczano krew. Póżniej leżała w innym ośrodku przez 3 miesiące i też co lekarz na dyżurze to inne leki. Doszło do tego, że przewraca się już od tych leków jest tak otępiała i senna że ją nic nie interesuję. Na dobę bierze ich ponad 20 tabletek. Nie wiem do kogo mogę się zwrócić o pomoc . Może jest oporna na leki , czy są inne metody walki z tą chorobą?

Odpowiedzi specjalistów (1):

dr hab. n. med. Marcin Siwek, prof. UJ Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; Kierownik Zakładu Zaburzeń… »
Szanowna Pani Dominiko,

Jak rozumiem z Pani wiadomości, Mama Pani choruje równocześnie na małopłytkowość oraz przewlekłe zaburzenia depresyjne. Obydwie te choroby – bez względu na ich genezę oraz chronologię pojawienia się – powinny być leczone przez, odpowiednio: specjalistę hematologa i specjalistę psychiatrę. Każdy z nich powinien uwzględniać w doborze metody leczenia przeciwwskazania wynikające z drugiej choroby i jej leczenia farmakologicznego. Jako że jestem psychiatrą i reprezentuję placówkę specjalizującą się w kwestiach leczenia zaburzeń psychicznych, nie mogę się rzetelnie wypowiedzieć co do rokowania i przebiegu leczenia małopłytkowości u Pani Mamy. Jeżeli natomiast chodzi o depresję, to chciałbym Panią zapewnić że istnieją bardzo liczne metody jej leczenia. Również w przypadku lekooporności i przeciwwskazań hematologicznych. Polegają one na zamianie leku przeciwdepresyjnego lub też potencjalizacji efektu terapeutycznego poprzez dodanie innego preparatu lub też politerapii, tzn. leczenia z zastosowaniem kilku substancji których działanie może się uzupełniać i wzajemnie wzmacniać. Nie posiadam informacji, na ile u Mamy opanowano kwestię uzależnienia od alprazolamu – ta sprawa również powinna być rzetelnie zbadana i ewentualnie leczona.  W razie potrzeby ja lub inni Specjaliści Centrum Dobrej Terapii służymy pomocą – wymaga to jednak osobistego zbadania Mamy.

Serdecznie pozdrawiam,
Marcin Siwek
Masz pytanie do naszych specjalistów?
Zadaj pytanie teraz za darmo!

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica