Centrum Dobrej Terapii
Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

mgr Stephanie Sworniowski

Stephanie Sworniowski

Psycholog i psychoterapeuta. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 4-letni kurs psychoterapii organizowany przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu krakowskich ośrodkach i szpitalach: m.in. w Dziennym Oddziale Leczenia Psychoz CM UJ oraz na warsztatach terapii zajęciowej.

W praktyce psychoterapeutycznej kieruje się wytycznymi zawartymi w Kodeksie Etyki Zawodowej Psychoterapeuty. Za niezwykle ważny element terapii uważa empatię. Jej celem terapeutycznym, cytując Nancy McWilliams, jest „pomaganie ludziom, by stali się zdrowsi, by zbudowali wewnętrzny szkielet, by zmienili swą intrapsychiczną architekturę”. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na nawiązanie relacji, która w efekcie ma wymiar leczący, a także na tworzeniu atmosfery bezpieczeństwa, ufności, akceptacji – co w jej rozumieniu pozwala na swobodne dzielenie się nawet najtrudniejszymi przeżyciami.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, prowadzonej przez superwizorów posiadających certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Czas wolny spędza z dobrą książką, spacerując po lesie i jeżdżąc na rowerze.

Poznaj również innych naszych specjalistów: