Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

mgr Cezary Barański

Cezary Barański

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta indywidualny i systemowy. Prowadzi terapię par, rodzin, młodzieży, osób z grup mniejszościowych oraz osób dotkniętych problemami uzależnienia, zaburzeń lękowych i nastroju. Własną pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Ukończył psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej pracy łączy podejście systemowe (ukończony kurs w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie) z poznawczo–humanistyczną metodą Dialogu Motywującego (Certyfikat Terapeuty Motywującego nr 56, Członek Komisji Naukowo–Dydaktycznej Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej). Ukończył Szkołę Trenerów Edukacyjnych i Rozwojowych (Fundacja Falochron) i cykl szkoleniowy Mediacje Rodzinne (Fundacja Antidotum), szkolił się w obszarze technik terapii poznawczo-behawioralnej (Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej). Odbył liczne staże np. w Zakładzie Terapii Rodzin CMUJ, w Ambulatorium Terapii Rodzin CMUJ, na Oddziale Zaburzeń Emocji i Nastroju CMUJ oraz w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia (Szpital NSW w Warszawie). Odbył także roczne szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży (Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej). Ukończył studia psychoterapii poznawczo – behawioralnej (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny). Obecnie pełni rolę asystenta w Ambulatorium Terapii Rodzin (Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie).

Prowadzi działalność szkoleniowo-dydaktyczną w zakresie profilaktyki ryzykownych zachowań młodzieży i dorosłych. Szkoli rodziców, nauczycieli, terapeutów oraz inne grupy zawodowe zajmujące się szeroko rozumianym pomaganiem. Prowadzi autorskie warsztaty z problematyki: motywowanie pacjentów i podopiecznych do zmiany zachowania, praca z trudną grupą, rozwój psychoseksualny i przeciwdziałanie nadużyciom seksualnym.

Współpracuje z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pomaganiem i edukacją tj. Szkoła Demokratyczna w Krakowie, której jest współtwórcą. Ma na swoim koncie liczne wystąpienia konferencyjne, raporty, publikacje w tematyce seksuologii, przeciwdziałania ryzykownym zachowaniom dzieci i młodzieży, oraz udział w cyklu audycji „Pierwszy krok”, “Przed hejnałem” w Radio Kraków.
Zainteresowania: problematyka rodzin i par doświadczających problemów adaptacyjnych, psychologia międzykulturowa, kulinaria, podróże.

UWAGA: przyjmuje dzieci od 5 roku życia i nastolatki

  • Konsultacja indywidualna: 160 zł
  • Konsultacja pary/rodzinna: 250 zł

Pierwsza konsultacja dla dziecka lub nastolatka zawsze musi odbyć się z rodzicem i jest traktowana jako terapia rodzinna.

Poznaj również innych naszych specjalistów:

Dane do przelewu krajowego:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
96 8112 0008 0008 9281 2000 0010

Dane do przelewu zagranicznego w EUR:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
62 8112 0008 0008 9281 2000 0040

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica

Dane do przelewu zagranicznego w USD:

NZOZ Centrum Dobrej Terapii
ul. Zygmunta Miłkowskiego 9/U3, 30-349 Kraków

Nr rachunku bankowego:
83 8112 0008 0008 9281 2000 0050

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy
ul. Kalwaryjska 5, 34-114 Brzeźnica