Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Specjalista Centrum Dobrej Terapii propagatorem rzetelnej wiedzy na temat uzależnień

W niedzielę 24 kwietnia odbyło się spotkanie pod tytułem „Pod mocnym nałogiem”. Było to już ósme spotkanie z cyklu „Bez Klamek” i kolejne, w którym w roli eksperta biorącego udział w dyskusji wystąpił specjalista z CDT. Tym razem był to lek. med. Paweł Gałek.

Dyskusja dotyczyła problematyki diagnozy, leczenia i profilaktyki uzależnień oraz zmian, jakie zachodzą na tym polu. Dyskutowano na temat uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, czyli chemicznych, takich jak narkotyki, dopalacze, leki, a także o rosnącym problemie uzależnień behawioralnych (gry sieciowe, internet, cyberseksoholizm, zakupoholizm).  Pojawił się także temat współuzależnień. Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na narastający odsetek uzależnionych w populacji osób młodocianych (wiek gimnazjalny i licealny).

Po zakończeniu dyskusji zgromadzone osoby zadawały pytania związane z powyższą problematyką.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i odbyło się w bardzo przyjaznej przestrzeni kawiarni „Metaforma” przy ul. Powiśle 11.

Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Centrum Dobrej Terapii obejmuje patronatem Uniwersytet Trzeciego Wieku

Z przyjemnością informujemy że nasze Centrum objęło patronatem seminarium „Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego” Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej im.…...

Zamknij