Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Co roku, 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem tej inicjatywy zapoczątkowanej m.in. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest budowanie świadomości społecznej na temat zagadnień zdrowia psychicznego oraz mobilizowanie działań wspierających dobrostan psychiczny. 

W tym roku przebiega pod hasłem: „Młodzi ludzie i zdrowie psychiczne w zmieniającym się świecie”. WHO zwraca uwagę, że połowa zaburzeń psychicznych rozpoczyna się przed 14 rokiem życia, jednak w większości przypadków pozostają one nierozpoznane i nieleczone. Na szczęście wzrasta świadomość roli wspierania młodych osób w budowaniu odporności psychicznej. Przybywa dowodów wskazujących, że promowanie i ochrona zdrowia psychicznego młodych osób pomaga nie tylko im samym. Skutkuje też w dłuższej perspektywie lepszym funkcjonowaniem dorosłych, pozwalając im pełniej angażować się w życie rodzinne i zawodowe i aktywności społeczne.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Artykuł autorstwa specjalistów Centrum Dobrej Terapii

Na łamach czasopisma Psychiatria i Psychologia Kliniczna ukazał się ostatnio artykuł autorstwa specjalistów Centrum Dobrej Terapii: lek. Aleksandry Gorostowicz i…...

Zamknij