Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Zastosowanie dialogu motywującego u osób podejmujących ryzykowne zachowania

Z przyjemnością informujemy, że specjalista Centrum Dobrej Terapii, mgr Cezary Barański opublikował w kwartalniku Psychoterapia (nr 3/2016) artykuł: „Dialog motywujący w pracy z grupami osób podejmujących zachowania ryzykowne”.

W publikacji opisane są podstawowe metody pracy terapeutycznej, związane z rozwijaniem ambiwalencji oraz wywoływaniem i analizą języka zmiany. Autor ukazuje również zadania terapeuty w obszarze wydobywania i wzmacniania motywacji do zmiany.

mgr Cezary Barański

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta indywidualny i systemowy. Prowadzi terapię par, rodzin, młodzieży, osób z grup mniejszościowych oraz osób dotkniętych problemami uzależnienia,… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Hipochondria

Hipochondria dawniej określana jako nerwica (jedna z nerwic), według współczesnej nomenklatury fachowej należy do grupy zaburzeń lękowych. Charakteryzuje się... »

Neurastenia

Pojęcie neurastenii wprowadzono do psychiatrii stosunkowo dawno bo w 1869 roku, by opisać stan wyczerpania, zmęczenia, bólów głowy i obniżonego nastroju. W owym... »

Skala obsesji i kompulsji
12 czerwca 2012

Skala obsesji i kompulsji Yale-Brown (skala Y-BOCS – Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale) jest prawdopodobnie najczęściej stosowanym narzędziem do oceny... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca rehabilitacyjna z osobami uzależnionymi

W lutowym numerze miesięcznika Świat Problemów ukazał się artykuł współautorstwa naszej specjalistki mgr Jolanty Ryniak: „Praca rehabilitacyjna z mieszkańcami domu…...

Zamknij