Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Współpraca naukowo-dydaktyczna Centrum Dobrej Terapii z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych

Miło nam poinformować, że w ramach Copernicus College w dn. 1 czerwca 2017 zaczął się kurs online „Zagadnienia psychiatrii i psychologii klinicznej”,  zorganizowany przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (wspólna jednostka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), we współpracy z Centrum Dobrej Terapii. Stanowi on formę przystępnego wprowadzenia w wybrane zagadnienia psychiatrii i psychologii klinicznej. Wszystkie wykłady składające się na szkolenie zostały przygotowane przez specjalistów Centrum Dobrej Terapii. W części pierwszej kursu omówione zostały m.in.: zaburzenia lękowe (nerwice) oraz ich leczenie z wykorzystaniem psychoterapii poznawczo-behawioralnej (mgr Magdalena Żarska), diagnostyka i leczenie bezsenności (dr Paweł Brudkiewicz), zachowania ryzykowne młodzieży towarzyszące zaburzeniom psychicznym (mgr Cezary Barański), zaburzenia seksualne w kontekście terapii par (mgr Cezary Barański) oraz terapia oparta na uważności (dr Grzegorz Mączka).

W ramach wykładów omówiono zarówno etiologię, diagnostykę oraz sposoby leczenia i rozumienia poszczególnych zaburzeń. Koordynatorem kursu jest dr hab. n. med. Marcin Siwek.

Kurs dostępny jest na stronie: https://www.copernicuscollege.pl/kursy/zagadnienia-psychiatrii-i-psychologii-klinicznej

Trwają prace nad kolejnym etapem kursu.

dr hab. n. med. Marcin Siwek

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista psychiatra, lekarz z 16-letnim stażem pracy. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Adiunkt w… »

Inne artykuły:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Różnice między coachingiem a psychoterapią tematem wykładu specjalisty Centrum

W kwietniu odbył się kolejny wykład specjalisty Centrum Dobrej Terapii na Uniwersytecie III Wieku Politechniki Krakowskiej. Tym razem mgr Tadeusz Reimus…...

Zamknij