Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

SPECJALISTA CENTRUM DOBREJ TERAPII PROPAGATOREM RZETELNEJ WIEDZY NA TEMAT UZALEŻNIEŃ

W niedzielę 24 kwietnia odbyło się spotkanie pod tytułem „Pod mocnym nałogiem”. Było to już ósme spotkanie z cyklu „Bez Klamek” i kolejne, w którym w roli eksperta biorącego udział w dyskusji wystąpił specjalista z CDT. Tym razem był to lek. med. Paweł Gałek.

Dyskusja dotyczyła problematyki diagnozy, leczenia i profilaktyki uzależnień oraz zmian, jakie zachodzą na tym polu. Dyskutowano na temat uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, czyli chemicznych, takich jak narkotyki, dopalacze, leki, a także o rosnącym problemie uzależnień behawioralnych (gry sieciowe, internet, cyberseksoholizm, zakupoholizm).  Pojawił się także temat współuzależnień. Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na narastający odsetek uzależnionych w populacji osób młodocianych (wiek gimnazjalny i licealny).

Po zakończeniu dyskusji zgromadzone osoby zadawały pytania związane z powyższą problematyką.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i odbyło się w bardzo przyjaznej przestrzeni kawiarni „Metaforma” przy ul. Powiśle 11.

lek. med. Paweł Gałek

Specjalista psychiatra. Absolwent studiów dziennych na Wydziale Lekarskim UJ CM. Od 2006 do 2015 roku był związany zawodowo z Kliniką… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Centrum Dobrej Terapii obejmuje patronatem Uniwersytet Trzeciego Wieku

Z przyjemnością informujemy że nasze Centrum objęło patronatem seminarium „Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego” Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej im.…...

Zamknij