Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Psychiatryczne skale oceny w zaburzeniach afektywnych

Nakładem Wydawnictwa Biblioteka Psychiatrii Polskiej ukazała się książka „Psychiatryczne skale oceny w zaburzeniach afektywnych” (pod redakcją prof. Andrzeja Kiejny, prof. Janusza Rybakowskiego i prof. Dominiki Dudek). Współautorami jednego z rozdziałów („Psychiatryczne skale oceny w zaburzeniach depresyjnych”) są: dr hab. n. med. Marcin Siwek i dr n. med. Bartosz Grabski. Skale oceny i kwestionariusze stosowane w psychiatrii są przydatnymi narzędziami diagnostycznymi, które często pozwalają na postawienie dokładniejszego rozpoznania, a tym samym – na zaplanowanie skuteczniejszego leczenia.

dr n. med. Bartosz Grabski

Specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, jako jeden z kilku lekarzy w Polsce posiada europejski tytuł specjalisty medycyny seksualnej – FECSM (Fellow… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Skala depresji Becka składa się z 21 pytań wielokrotnego wyboru i jest jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi oceny nasilenia objawów depresyjnych... »