Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Praca rehabilitacyjna z osobami uzależnionymi

W lutowym numerze miesięcznika Świat Problemów ukazał się artykuł współautorstwa naszej specjalistki mgr Jolanty Ryniak: „Praca rehabilitacyjna z mieszkańcami domu pomocy społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu”.

 W publikacji podkreślono znaczenie wypracowywania w programach rehabilitacyjnych jasnej struktury postępowania korekcyjnego, opartej na wyrazistych normach i zasadach. Kierowanie się ustalonymi i wdrażanymi zasadami daje możliwość przeciwdziałania destrukcyjnym mechanizmom występującym u osób uzależnionych. Programy rehabilitacyjne dają szansę na poprawę jakości życia i funkcjonowania psychospołecznego osób w nich uczestniczących.

mgr Jolanta Ryniak

Ukończyła psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalistka psychologii klinicznej, psychoterapeutka i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor i specjalista psychoterapii… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Jak dbać o zdrowie po udarze mózgu?
12 listopada 2012

Udar mózgu może powodować rozliczne objawy oraz jest przyczyną istotnej i często nieodwracalnej niesprawności. Niekiedy podczas zachorowania ujawniają się także... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kompulsywne objadanie się – jak sobie radzić? – wywiad naszego specjalisty

Kompulsywne objadanie się to obok bulimii i anoreksji trzecie zaburzenie odżywiania, które może być bardzo dysfunkcjonalne. Z uwagi na charakteryzujące…...

Zamknij