Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Od 2001 roku decyzją Ministerstwa Zdrowia 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej jej skutków. W bieżącym roku hasłem akcji jest zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Można napisać „jest”, bo choć 23 lutego już za nami, to od lutego do czerwca 2012 trwa ogólnopolski cykl konferencji skierowanych do lekarzy psychiatrów, których celem jest zapoznanie się z najnowszymi doniesieniami naukowymi na tym polu. Po Warszawie i Poznaniu, 21 kwietnia Konferencja odbędzie się w Krakowie, a wśród wykładowców będzie można posłuchać także ekspertów z Centrum Dobrej Terapii MindArt. W maju konferencja przeniesie się do Gdańska, a cykl zakończy czerwcowe spotkanie we Wrocławiu.

Przeczytaj również:
Geriatryczna skala oceny depresji
28 czerwca 2012

Geriatryczna skala oceny depresji (Geriatric Depression Scale – GDS) to jedna z częściej stosowanych skal do przesiewowej samooceny depresji w wieku... »

Skala depresji Becka
6 czerwca 2012

Skala depresji Becka składa się z 21 pytań wielokrotnego wyboru i jest jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi oceny nasilenia objawów depresyjnych... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Choroba afektywna dwubiegunowa – seminarium dla lekarzy psychiatrów

W dniach 30-31 marca odbyła się w Krakowie trzecia edycja Specjalistycznego Seminarium Doskonalącego – Choroba Afektywna Dwubiegunowa, którego celem była...

Zamknij