Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Od 2001 roku decyzją Ministerstwa Zdrowia 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej jej skutków. W bieżącym roku hasłem akcji jest zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Można napisać „jest”, bo choć 23 lutego już za nami, to od lutego do czerwca 2012 trwa ogólnopolski cykl konferencji skierowanych do lekarzy psychiatrów, których celem jest zapoznanie się z najnowszymi doniesieniami naukowymi na tym polu. Po Warszawie i Poznaniu, 21 kwietnia Konferencja odbędzie się w Krakowie, a wśród wykładowców będzie można posłuchać także ekspertów z Centrum Dobrej Terapii MindArt. W maju konferencja przeniesie się do Gdańska, a cykl zakończy czerwcowe spotkanie we Wrocławiu.

Przeczytaj również:
Depresja nawracająca
10 kwietnia 2012

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja (jednobiegunowa, nawracająca) należy do głównych przyczyn niesprawności i niezdolności do pracy na... »

Choroba afektywna dwubiegunowa
10 kwietnia 2012

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, inaczej zaburzenie afektywne dwubiegunowe – dawniej określane jako choroba/psychoza maniakalno-depresyjna lub cyklofrenia)... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Choroba afektywna dwubiegunowa – seminarium dla lekarzy psychiatrów

W dniach 30-31 marca odbyła się w Krakowie trzecia edycja Specjalistycznego Seminarium Doskonalącego – Choroba Afektywna Dwubiegunowa, którego celem była...

Zamknij