Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze wsparciem Centrum Dobrej Terapii

Miło nam poinformować, że Centrum Dobrej Terapii po raz kolejny zaangażowało się we współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w zakresie szerzenia wiarygodnej wiedzy na temat zaburzeń psychicznych.

Na pierwszym ze spotkań „Depresja – wyzwanie medycyny XXI wieku”, które odbyło się 19 października w sali Politechniki Krakowskiej, nasz specjalista dr Grzegorz Mączka mówił o rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce depresji. Wykładowi towarzyszyła pełna sala zainteresowanych słuchaczy, którzy po zakończeniu ustawili się w kolejce z pytaniami do dr Grzegorza Mączki. Seniorzy pytali głównie o pomoc dla bliskich, o poradę, a nawet o związek pomiędzy globalizacją a depresyjnością.

O spotkaniu „Seks w wieku dojrzałym”, które 20 października poprowadził nasz specjalista, psychoterapeuta mgr Cezary Barański przeczytacie Państwo tutaj.

Natomiast o spotkaniu „Uzależnienia w kontekście rodzinnym”, które 10 listopada poprowadziła mgr Jolanta Ryniak informacja tutaj.

dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas wieloletniej pracy w… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Depresja nawracająca
10 kwietnia 2012

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja (jednobiegunowa, nawracająca) należy do głównych przyczyn niesprawności i niezdolności do pracy na... »

Choroba afektywna dwubiegunowa
10 kwietnia 2012

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, inaczej zaburzenie afektywne dwubiegunowe – dawniej określane jako choroba/psychoza maniakalno-depresyjna lub cyklofrenia)... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Szczęśliwe poranki” – nasz specjalista w roli eksperta od leczenia bezsenności

Nasi specjaliści coraz częściej występują w mediach w roli eksperta. Tym razem o wypowiedź jako ekspert od leczenia bezsenności został…...

Zamknij