Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Nowa książka poświęcona tematyce depresji

W listopadzie 2012, pod redakcją Dariusza Adamka i Gabriela Nowaka, ukazała się książka pt. „Wokół depresji. Problemy farmakoterapii depresji i współistniejących schorzeń”. Współautorem jednego z rozdziałów pt. „Cynk w depresji” jest pracujący w naszym Centrum psychiatra – dr n. med. Marcin SiwekDr Anna Starowicz – specjalista neuropsychologii, pracująca w Centrum Dobrej Terapii jest natomiast współałtorką dwóch rozdziałów pt. ”Depresja w guzach mózgu i innych wybranych schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego” oraz ”Depresja – leczenie dostępnymi metodami neurochirurgicznymi i neuromodulacyjnymi”.

Przeczytaj również:
Depresja nawracająca
10 kwietnia 2012

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja (jednobiegunowa, nawracająca) należy do głównych przyczyn niesprawności i niezdolności do pracy na... »

Choroba afektywna dwubiegunowa
10 kwietnia 2012

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, inaczej zaburzenie afektywne dwubiegunowe – dawniej określane jako choroba/psychoza maniakalno-depresyjna lub cyklofrenia)... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna skuteczną metodą leczenia

Badacze z Wielkiej Brytanii dokonali naukowej weryfikacji skuteczności długoterminowej (trwającej ponad rok) psychoterapii psychodynamicznej w leczeniu osób cierpiących na zaburzenia...

Zamknij